تبلیغات
تارنمای میکو - به بهانه اضافه شدن زلاتان به لیست ۵۰۰ گله‌ها؛ پله پله تا «پله»
این تارنما گلچین مطالب را برمی گزیند،امیدوارم لذت ببرید

به بهانه اضافه شدن زلاتان به لیست ۵۰۰ گله‌ها؛ پله پله تا «پله»

یکشنبه 25 شهریور 1397
02:16 ب.ظ
danial
به-بهانه-اضافه-شدن-زلاتان-به-لیست-500-گلهها؛-پله-پله-تا-پله

وب میکو - روزی که پله در هجمه دوربین‌های تلویزیونی از روی نقطه پنالتی اولین هزار گله تاریخ فوتبال نام گرفت، کم‌تر کسی فکر می‌کرد رقبای فراوانی در این راه برای او به صف شوند.

 به گزارش سایت نود، هر چند از آن روز تا به حال تنها یک بازیکن دیگر به نام روماریو تعداد گل‌هایش را به هزار رساند اما تعدد بازی‌ها به بسیاری از بازیکنان توانا اجازه داد از مرز ۵۰۰ گل بگذرند. آخرین مورد زلاتان ابراهیمویچ نام دارد که در لیگ آمریکا به دستاورد ۵۰۰ گل زده در دوران حرفه‌ای دست یافت. قبل از او اما این لیست با بزرگان دیگری غنی شده بود.

صدرنشین غریبه

طبق آمار موسسه Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation در حال حاضر ژوزف بیسکان، بازیکن سابق اهل اتریش- چکسلواکی با زدن ۸۰۵ گل در ۵۳۰ بازی بین سال‌های ۱۹۳۱ تا ۱۹۵۵ برترین گلزن تاریخ است. پس از او، روماریو با ۷۷۲ و پله با ۷۶۷ گل زده در رده‌های بعدی قرار دارند و در پله‌های بعد به نام‌هایی مانند پوشکاش (۷۴۶گل) و  گردمولر (۷۳۵ گل) می‌رسیم.

ماجرای مسی و رونالدو 

 رونالدو ۷۵۸ و مسی با ۶۲۱ گل در رده ملی و سطح اول باشگاهی (آمار بازی‌ها در تیم دوم و جوانان محاسبه نشده است) نزدیک به هم قرار دارند اما در آمار Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation تعداد گل‌های رونالدو ۶۷۶ و گل‌های مسی ۶۴۸ عنوان شده است. به هرحال تحت پوشش هر آماری تا قبل از اضافه شدن زلاتان مسی و رونالدو تنها بازیکنان شاغل در این لیست بودند و حالا مرد اسکاندیناوی با آن گل پشت پا  زیبا اخیر به جمع ۲ ستاره اضافه شد تا ثابت کند اگر معاصر مسی و رونالدو نبود، قطعا شماره یک دهه اخیر فوتبال دنیا نام داشت.

فرصتی برای تاریخ‎‌سازی 

مسی و رونالدو برای رسیدن به صدر جدول به ترتیب به زدن ۱۵۷ و ۱۲۹ گل دیگر نیاز دارند؛ اتفاقی که با توجه به روند پرشتاب ۲ ستاره در گلزنی چندان دور از ذهن نیست. البته رونالدو هنوز در تیم جدیدش، یوونتوس گل نزده اما هنوز رکورد زدن هر بازی یک گل را در اختیار دارد و کنار مسی، رقیب خوبی برای رسیدن به یک رکورد دیگر نام دارد. فراموش نکنید در آمار کلی و با احتساب بازی‌های رسمی در رده بزرگسالان (چه مهم و چه بی‌اهمیت) پله با زدن ۱۲۸۱ در ۱۳۶۳ بازی در صدر، جایگاه مطمئنی دارد و هر فوتبالیستی که به لیست اضافه می‌شود در واقع رویای رسیدن به او را دارد.

lkfu:وبسایت رسمی برنامه نود