تبلیغات
تارنمای میکو - بررسی آماری سیتیِ خیره کننده پپ؛ آیا گواردیولا شانسی برای خودنمایی در The Best دارد؟
این تارنما گلچین مطالب را برمی گزیند،امیدوارم لذت ببرید

بررسی آماری سیتیِ خیره کننده پپ؛ آیا گواردیولا شانسی برای خودنمایی در The Best دارد؟

چهارشنبه 31 مرداد 1397
03:46 ب.ظ
danial
بررسی-آماری-سیتیِ-خیره-کننده-پپ؛-آیا-گواردیولا-شانسی-برای-خودنمایی-در-the-best-دارد؟

وبسایت رسمی برنامه نود - پپ گواردیولا یکی از نامزدهای برترین مربی سال ۲۰۱۸ از طرقف مراسم سالانه فیفاست.

به گزارش وبسایت نود، منچسترسیتی در فصل ۱۸-۲۰۱۷ با اقتدار تمام به قهرمانی لیگ جزیره رسید و در راه کسب این عنوان رکوردهای زیادی را از آن خود کرد. کسب عنوان سومی لیگ و حذف زودهنگام از لیگ قهرمانان با شکست مقابل موناکو در فصل ۱۷-۲۰۱۶ موجب شد گواردیولا در تابستان فکری اساسی به حال تیمش کند و سعی در برطرف کردن ضعفهای پرشمار سیتیزن ها در فاز دفاعی داشته باشد. 

اتفاقی که به ثبت یک قهرمانی تاریخی منجر شد. سیتی فصل ۱۹-۲۰۱۸ را هم با اقتدار و دو پیروزی مناسب (۲-۰ در خانه آرسنال و ۶-۱ مقابل هادرزفیلد) آغاز کرده است. فرم مناسب این تیم موجب شده تا همگان به این باور برسند که برای اولین بار بعد از سال ۲۰۰۹، می‌توانند شاهد دفاع تیمی از عنوان قهرمانی خود در لیگ برتر باشند.

نمایش های تاریخی سیتی منجر به قرار گرفتن نام گواردیولا در بین نامزدهای برترین مربی سال فیفا شده است. اما در سالی که مربیان ملی با جام جهانی ۲۰۱۸، جهان فوتبال را تحت تاثیر قرار دادند، گواردیولا برای بردن این جایزه در روز ۲۴ سپتامبر (۲ مهر) جقدر شانس دارد؟ به همین بهانه وبسایت فیفا نگاهی به آمار و ارقام سیتی در طول یک فصل اخیر انداخته که در ادامه می‌بینیم:

۱۰۶: شاگردان حریص پپ در طول فصل گذشته ۱۰۶ بار دروازه حریفان را باز کرد تا رکورد تعداد گل های زده یک تیم در طول یک فصل را که با ۱۰۳ گل در اختیار چلسی کارلو آنچلوتی فصل ۱۰-۲۰۰۹ بود، بشکند. رکورد بهترین تفاضل گل هم که در اختیار همان چلسی بود (۷۱+) توسط سیتی فصل ۱۸-۲۰۱۷ شکست. (۷۹+)

۱۰۰: مردان گواردیولا در فصل ۱۸-۲۰۱۷ به ۱۰۰ امتیاز رسیدند تا بیشترین امتیاز کسب شده توسط یک تیم در تاریخ لیگ برتر را از آن خود کنند. همچنین سیتی در برتری ۴-۱ مقابل وستهم در فاصله سه بازی تا پایان لیگ به ۱۰۰ گل زده رسیدند تا سریع تر از هر تیم دیگری در تاریخ لیگ برتر، تعداد گل های خود را سه رقمی کرده باشند.

۸۲: سیتی در بازی روز ۳۱ مارچ در خانه اورتون مالکیت توپ ۸۲،۱۳ درصدی را ثبت کرد. از زمان ثبت آمار و رکوردها، این بیشترین درصد مالکیت توپی است که یک تیم لیگ برتری در خارج از خانه ثبت می‌کند.

۳۲: پیروزی من‌سیتی در هفته آخر فصل ۱۸-۲۰۱۷ مقابل ساوتهمپتون باعث شد سیتیزن ها فصل را با کسب ۳۲ پیروزی به پایان برسانند. به این ترتیب سیتی رکورد بیشترین تعداد پیروزی یک تیم در یک فصل از لیگ برتر را شکست.

۲۰: در یک مقطع از فصل ۱۸-۲۰۱۷، سیتی در ۲۰ بازی متوالی (در تمامی رقابت ها) به پیروزی رسید که این در فوتبال انگلیس یک رکورد محسوب می‌شود. این روند از روز ۲۶ آگوست ۲۰۱۷ با پیروزی ۲-۱ مقابل بورنموث آغاز شد و در روز ۶ دسامبر همان سال با شکست ۲-۱ مقابل شاختار دونتسک در لیگ قهرمانان پایان یافت.

۱۹: سیتی در طول قهرمانی فصل ۱۸-۲۰۱۷، تمامی ۱۹ تیم حاضر در لیگ را حداقل یک بار شکست داد. همچنین سیتی با ۱۹ امتیاز اختلاف نسبت به نزدیک ترین تعقیب کننده اش (منچستریونایتد) قهرمان شد تا قاطعانه ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر را از این حیث تجربه کند. رکورد قبلی در اختیار منچستریونایتد فصل ۰۰-۱۹۹۹ بود که با تیم دوم، ۱۸ امتیاز فاصله داشت.

۱۷: با وجود حضور داشتن نام های بزرگ در ترکیب، گواردیولا اعتماد خود به جوانان را از دست نداد. فیل فودن ۱۷ ساله که در جام جهانی زیر ۱۷ ساله ها، برنده توپ طلایی مسابقات شده بود، با حضور در ترکیب سیتی به جوان ترین بازیکنی تبدیل شد که مدال قهرمانی لیگ برتر را به گردن می‌آویزد.

۱۶: منچسترسیتی در فصل ۱۸-۲۰۱۸، ۱۶ پیروزی خارج از خانه کسب کرد تا رکورد قبلی که با ۱۵ پیروزی در اختیار چلسی مورینیو در فصل ۰۵-۲۰۰۴ بود را بشکند. سیتی همچنین با کسب ۵۰ امتیاز در خانه حریفان، رکورد کسب امتیاز خارج از خانه را نیز از چلسی ۰۵-۲۰۰۴ گرفت. (۴۸