تبلیغات
تارنمای میکو - جهانبخش رسما به برایتون پیوست/ نگاهی به کارنامه جواهر ایرانی
این تارنما گلچین مطالب را برمی گزیند،امیدوارم لذت ببرید

جهانبخش رسما به برایتون پیوست/ نگاهی به کارنامه جواهر ایرانی

پنجشنبه 4 مرداد 1397
12:16 ق.ظ
danial
جهانبخش-رسما-به-برایتون-پیوست-نگاهی-به-کارنامه-جواهر-ایرانی

وب میکو - علیرضا جهانبخش ستاره تیم ملی فوتبال ایران بعد از درخشش در لیگ هلند راهی لیگ برتر انگلیس شد. 

به گزارش وبسایت نود، مهاجم فصل گذشته باشگاه آلكمار كه موفق به كسب عنوان آقای گلی لیگ هلند شده بود، بعد از حدس و گمان‌های بسیار مقصد نهایی‌اش را انتخاب كرد و به برایتون پیوست. 

 باشگاه برایتون با انتشار عكس زیر ورود جهانبخش به این تیم را خوش‌آمد گفت. 

قراراداد علیرضا جهانبخش با باشگاه برایتون ۵ساله و به ارزش ۱۷میلیون پوند است. او به گران‌ترین بازیکن آلکمار  و برایتون تبدیل شد.

 

چهارمین ایرانی لیگ برتر

علیرضا جهانبخش، پس از کریم باقری، آندرانیک تیموریان و اشکان دژاگه چهارمین ایرانی لیگ برتر انگلیس به شمار می رود.

این ستاره ۲۴ چهارساله در جوانی در لیگ ایران و باشگاه داماش گیلان چهره شد. او در ٢٠سالگی راهی لیگ هلند شد و پیراهن نایمخن را پوشید. نایمخن به دسته پایین تر سقوط کرد؛ اما این سقوط با شکوفایی علیرضا در فوتبال اروپا همراه شد. درخشش جهانبخش در لیگ دسته اول، نایمخن را به لیگ برتر برگرداند. عنوان بهترین بازیکن لیگ هم به علیرضا جهانبخش ٢١ساله رسید. او سپس در ادامه مسیر پیشرفت، به آلکمار که تیم بزرگ تری است پیوست. فصل قبل سومین فصل حضور جهانبخش در این لیگ است و البته بهترین فصل.

 علیرضا دو فصل پیش هم عالی کار کرد و برای تیم منتخب فصل برگزیده شد. اوج کار علیرضا فصل قبل بود. با ۲۱ گل آقای گل لیگ ایرانی شد. اولین آسیایی که در اروپا آقای گل می شود. اولین ایرانی که در یک لیگ اروپایی بیش از ۲۰ گل زده است و چندین رکورد دیگر. در بین پاسورهای هلند سوم شد و یک فصل رویایی را سپری کرد. این درخشش موجب شد تا سیل پیشنهادهایی اروپایی از راه برسد.

 او در ۶۴ بازی باری نایمخن ۱۹ گل زد و در ۱۱۱ بازی برای آلکمار ۳۷ گل به ثمر رساند.

جهانبخش در همین سال های جوانی نشان داده راه پیشرفت را می داند. تصمیمات احساسی نمی گیرد و می خواهد پله به پله رشد کند. او هر سال نسبت به سال قبل بهتر بوده است.

او حالا گران ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران است.

منبع:وبسایت رسمی برنامه نود