تبلیغات
تارنمای میکو - برزیل ۱-۲ بلژیک؛ پیروزی تاریخی در یک نبرد تماشایی در کازان
این تارنما گلچین مطالب را برمی گزیند،امیدوارم لذت ببرید

برزیل ۱-۲ بلژیک؛ پیروزی تاریخی در یک نبرد تماشایی در کازان

شنبه 16 تیر 1397
10:37 ق.ظ
danial
برزیل-1-2-بلژیک؛-پیروزی-تاریخی-در-یک-نبرد-تماشایی-در-کازان

وبسایت رسمی برنامه نود - بلژیک با ارائه یک نمایش فوق العاده توانست برزیل مدعی را از پیش رو بردارد و در عین شایستگی به نیمه نهایی راه یابد تا رقیب فرانسه شود.

به گزارش وبسایت نود، تیم های ملی برزیل و بلژیک در دومین مسابقه دور یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه جمعه شب به مصاف هم رفتند. این مسابقه در کازان آره نا برگزار شد.

برزیل با شکست دادن مکزیک در این مرحله حاضر شده است، بلژیک هم موفق شد ژاپن را از پیش رو بردارد. هر دو تیم به نسبت بازی قبلی دو تغییر داشته اند. مارسلو به ترکیب بازگشته و جای لوئیز را گرفته، فرناندینیو هم جایگزین کاسیمیرو شده است. در آن سمت، کاراسکو و مرتنز از ترکیب بیرون رفته اند تا جا برای چادلی و فلینی باز شود که در بازی قبلی گل زدند.

ترکیب دو تیم این گونه است:

برزیل: آلیسون بکر، سیلوا، میراندا، ژسوس، نیمار، کوتینیو، مارسلو، پائولینیو، فرناندینیو، ویلیان، فاگنر

بلژیک: کورتوا، آلدرویرلد، کمپانی، فرتونخن، ویتسل، فلینی، دی بروین، لوکاکو، هازارد، چادلی، مونیه

بازی طبق انتظار بسیار پرهیجان آغاز شد، شروع توفانی برزیل در ده دقیقه ابتدایی دو موقعیت خوب برای این تیم فراهم آورد. اولین و جدی ترین موقعیت نصیب تیاگو سیلوا شد، ضربه سر میراندا در چند قدمی دروازه به سیلوا رسید، توپ به او برخورد کرد و به تیر خورد و برگشت داده شده، دقایقی بعد فرصت نصیب پائولینیو شد که او هم قدر فرصت بدست آمده را ندانست.

اما بر خلاف روند مسابقه، در دقیقه ۱۳ بلژیک به گل رسید. سانتر ارسالی از جناح چپ با برخورد به شانه فرناندینیو راهی گل شد تا بلژیک خیلی زود از رقیب پرآوازه خود پیش بیفتد.

بعد از این گل، برزیل جلو کشید تا گل خورده را هرچه سریعتر جبران کند، اما بلژیک هم در ضدحملات تیمی خطرناک و زهرآلود نشان می داد، بعد از رد و بدل شدن چند موقعیت نصف و نیمه روی دروازه ها، این بلژیک بود که باز هم به گل رسید.

دقیقه ۳۱ مسابقه در عین شگفتی و البته شایستگی، بلژیک به گل دوم رسید. حرکت دیدنی لوکاکو در میانه زمین، با پاس خوب او برای دی بروین همراه شد، شوت عالی این بازیکن از فاصله ۲۰ یاردی درون دروازه آلیسون جای گرفت.

بعد از این گل، باز هم فشار برزیل بیشتر شد، دقیقه ۳۷ بود که شوت زیبای کوتینیو با واکنش عالی کورتوا راهی کرنر شد. به این ترتیب نیمه نخست با نتیجه ۲-۰ به سود بلژیک پایان یافت.

اما با شروع نیمه دوم، برزیل که چیزی برای از دست دادن نداشت، سراپا حمله شد، در همان ۱۵ دقیقه ابتدایی نیمه دوم، دو صحنه مشکوک در محوطه جریمه بلژیک رقم خورد که داور و کمک های ویدیویی او اعتقادی به پنالتی نداشتند.

تیته هم که به دنبال راهی برای بازگرداندن تیمش به بازی و جام بود، هر سه تعویض خود را تا دقیقه ۷۵ انجام داد. با حضور کاستا حملات برزیل دامنه جدیدی پیدا کرد. فرمینو، کاستا و آگوستو در نیمه دوم راهی زمین شدند.

اما باز هم این کوتینیو بود که برای برزیل در نقش ناجی ظاهر شد. در دقیقه ۷۶ پاس عالی کوتینیو در عمق دفاع حریف با ضربه سر دیدنی و دقیق آگوستو همراه شد تا بازی ۲-۱ شود و برزیل نسبت به باقی مسابقه امیدوار بماند.

دقایقی بعد آگوستو می توانست گل بعدی را بزند که در زدن ضربه نهایی، دقیق عمل نکرد. دقیقه ۸۴ بود که روی حرکت نیمار، کوتینیو به فرصت خوبی رسید ولی ضربه بغل پای او با اختلاف زیادی راهی اوت شد.

آخرین و یکی از بهترین فرصت های برزیل در نیمه دوم، نصیب نیمار شد، او دقیقه دوم وقت های اضافه در پشت محوطه جریمه با یک ضربه کات دار دروازه حریف را هدف گرفت ولی واکنش استثنایی کورتوا، نیمار را ناکام گذاشت.

در نهایت این مسابقه که یکی از تماشایی ترین بازی های جام ۲۱ بود و احتمالاً سال ها از آن صحبت خواهد شد، با برتری ۲-۱ بلژیک پایان یافت تا تیم مارتینز در ادامه شگفتی ها و شایستگی های خود، با کسب پنجمین برد متوالی، به جمع ۴ تیم برتر راه یابد و روز سه شنبه خود را آماده مصاف با فرانسه کند.

در سمت مقابل برزیل که با هزار امید و آرزو به جام آمده بود، خداحافظی زودهنگامی با جام جهانی داشت، تیم تیته هیچوقت دو گل نخورده بود ولی در این مسابقه رسمی برای اولین بار در طول ۹۰ دقیقه، ۲ گل خورد و تاوانش را هم داد.