تبلیغات
تارنمای میکو - فوتبالیست ایرانی‌الاصل سوئدی: درخواست تغییر تابعیت داده‌ام تا برای ایران بازی کنم
این تارنما گلچین مطالب را برمی گزیند،امیدوارم لذت ببرید

فوتبالیست ایرانی‌الاصل سوئدی: درخواست تغییر تابعیت داده‌ام تا برای ایران بازی کنم

سه شنبه 31 مرداد 1396
11:53 ق.ظ
danial
فوتبالیست-ایرانیالاصل-سوئدی-درخواست-تغییر-تابعیت-دادهام-تا-برای-ایران-بازی-کنم

وبسایت رسمی برنامه نود - بازیکن ایرانی‌الاصل تیم اُسترسوند سوئد از آمادگی خود برای پذیرش دعوت مسئولان فدراسیون فوتبال ایران و بازی برای تیم ملی این کشور خبر داد.

 

به گزارش وب سایت نود، نشریه اسپورت اکسپرسن سوئد در گفت‌و‌گویی که با سامان قدوس، بازیکن ایرانی تیم فوتبال اوسترسوند سوئد انجام داده است، فاش کرد که این بازیکن ایرانی‌الاصل ۲۳ ساله‌ تمایل دارد برای تیم ملی ایران بازی کند و این در حالی است که او سابقه بازی در تیم‌های پایه سوئد را دارد.

اسپورت اکسپرسن در مقدمه مصاحبه‌اش نوشته است: آبر زنلی (بازیکن ۲۲ ساله هیرنفین هلند که برای تیم زیر ۲۱ ساله‌های سوئد بازی کرد) ترجیح داد به عضویت تیم ملی کوزوو درآید و سئاد هاکاسابانوویچ (بازیکن تیم زیر ۱۶ ساله‌های سوئد) هم تیم ملی مونته‌نگرو را انتخاب کرد. حالا فوتبال سوئد ممکن است یکی دیگر از بازیکنانش را به یک تیم ملی دیگر بدهد. اسپورت اکسپرسن می‌تواند تأیید کند که سامان قدوس در این اواخر بارها و بارها تماس‌هایی از سوی فدراسیون فوتبال ایران داشته است و برای گرفتن تابعیت این کشور اقدام کرده است. او می‌گوید: «من امروز در سفارت ایران بودم».

اسپورت اکسپرسن این‌گونه ادامه داده است: با زدن ۱۰ گل در ۲۷ بازی‌‌اش در فصل گذشته، سامان قدوس در تیم اف کی اُسترسوند موفقیت‌های بزرگی کسب کرد و پس از آن در ماه ژانویه به اردوی تیم ملی سوئد فراخوانده شد، جایی که اولین بازی‌های ملی‌اش را برابر ساحل عاج و پس از آن برابر اسلواکی در دو دیدار دوستانه انجام داد. امسال روند خوب گلزنی او باز همه ادامه پیدا کرد. بعد از هفت گل در جام حذفی سوئد، چهار گل در لیگ و یک گل زیبا و تأثیرگذار که مسبب پیروزی یک بر صفر تیمش برابر گالاتاسرای در مرحله مقدماتی لیگ اروپا شد، حالا مشتریان خارجی قدوس هم بیشتر شده‌اند، اما فقط تیم‌های باشگاهی نیستند که او را می‌‌خواهند. فدراسیون فوتبال ایران تلاش‌هایش را برای جذب این بازیکن ۲۳ ساله شدت بخشیده است تا او را به مرحله نهایی جام جهانی ببرد.

 قدوس که پیش از این گفته بود احتمال ماندن در تیم ملی سوئد و رفتنش به ایران ۵۰-۵۰ است، گفت: من برای گرفتن تابعیت ایران به سفارت رفتم. آنها (فدراسیون فوتبال ایران) نشان داده‌اند که مرا می‌‌خواهند. تفاوت بزرگی که الان در وضعیت من شکل گرفته این است که ایران واقعاً نشان داده است که مرا می‌‌خواهد. آنها به میزان زیادی به من اعتماد دارند و واقعاً می‌خواهند که برای‌شان بازی کنم. این مهم‌ترین تفاوتی است که وضعیت من نسبت به گذشته دارد و تصور می‌کنم که در حال حاضر این تنها گزینه‌ای است که دارم.

قدوس در پاسخ به این سؤال که آیا از آخرین حضورش در اردوی سوئد در ماه ژانویه دیگر تماسی از سوی مسئولان این تیم داشته است یا نه، گفت: خیر، در واقع هیچ تماسی نداشته‌ام.

وی درباره احتمال پیوستنش به تیم ملی ایران برای دور جدید بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی هم اظهار داشت: در سریع‌ترین زمان ممکن باید تصمیم‌گیری‌های لازم صورت بگیرد. در پایان ماه آگوست تیم‌های ملی باید فهرست بازیکنان‌شان را اعلام کنند. پس آنها قطعاً از من می‌خواهند که هرچه سریع‌تر تصمیمم را بگیرم. کاملاً مشخص است که بازی در جام جهانی جذابیت زیادی دارد.

بازیکن تیم اُسترسوند در پاسخ به این سؤال که اگر فرصت بازی برای هر دو تیم ملی ایران و سوئد را می‌داشت، کدام یک را انتخاب می‌کرد، تأکید کرد: فعلاً هیچ جوابی نمی‌توانم بدهم. برای من هنوز هم ۵۰-۵۰ است اما همان‌طور که پیش از این گفتم، فعلاً فقط یک تیم ملی به جذب من تمایل نشان داده است. من همیشه عاشق سوئد خواهم بود، چون در اینجا بزرگ شده‌ام. برای من زندگی در این باعث افتخار است و خوشحالم که در اردوی تیم ملی این کشور در ماه ژانویه هم حضور داشتم. در عین حال والدین من ایرانی هستند. خون پارسی در رگ‌های من است. من ایران را هم دوست دارم.